Aktuality

Čo máme nové?

Sv. Bakhita – ako ju stvárnili deti

pridal: charita | dátum: 11. marca 2021 | kategória: Aktuality

V priebehu februára 2021 prebiehala kreatívna súťaž detí, ktoré mohli vytvoriť vlastný portrétik sv. Bakhity a poslať nám ho na adresu charity a získať tak malý darček z Afriky – symbolicky z oblasti odkiaľ pochádza táto svätica.

Najhojnejšiu účasť mala trieda 4.B zo ZŠ Matky Alexie vďaka ich učiteľke Veronike Zodlovej, ktorá ako dobrovoľníčka Charity pomáhala starať sa o deti v africkej Ugande. Jej nákres sv. Bakhity – patrónky obetí obchodovania s ľuďmi, ktorý vytvorila pre tamojšie deti, bol podkladom pre obrázok na vymaľovanie aj v tohtoročnom materiáli k modlitbe za obete obchodovania.

Ďakujeme tiež za originálne kresby chlapcov zo ZŠ s materskou školou Š. Moyzesa v Banskej Bystrici a tiež dievčatám, ktoré týmto spôsobom zviditeľnili Velčice.

Vyhodnotenie

Bolo ťažké rozhodnúť o víťazoch, ktorým poputuje darček z Afriky, lebo, ako môžete vidieť nižšie v galérii, deti vytvorili naozaj originálne kúsky. Vybrali sme napokon po jednom z každej zastúpenej techniky : ČB kresba, kresba farebnými ceruzkami a maľba štetcom. Zvláštne ocenenie získava tiež dielo za mimoriadne kreatívny prístup.

autorka: Karina M. (víťazné dielo – ČB kresba)
autorka: Žofia H. (víťazné dielo -kresba farebnými ceruzkami)
autorka: Sofia (víťazné dielo – maľba štetcom)
autorka: Timea K (cena za mimoriadne kreatívny prístup)

Africké darčeky budú víťazkám zaslané poštou a ujde sa nielen im. Všetky deti môžu očakávať drobný darček .

Galéria sv. Bakhity