Aktuality

Čo máme nové?

Pripravte aj u vás modlitbové stretnutie za obete obchodovania s ľuďmi

pridal: charita | dátum: 14. januára 2019 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita cez projekt STOP obchodovania s ľuďmi ponúka možnosť zapojiť sa do modlitieb všetkým záujemcom, ktorým nie je ľahostajné, keď sa z človeka stáva biznis. Ide o celosvetovú modlitbu, ktorú na základe výzvy pápeža Františka iniciuje i tento rok naša Charita a pozýva veriacich z celého Slovenska.

Táto iniciatíva je reakciou na výzvu Pápeža Františka, ktorý vyhlásil 8. február za „Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi“. Túžbou Svätého Otca je, aby sa modlitba za obete obchodovania rozšírila do všetkých miest a regiónov, pretože sila modlitby je úžasná.

Povzbudzujeme preto veriacich vo všetkých farnostiach a spoločenstvách, aby sa aktívne zapojili a pridali k nám. Modlitby môžete zorganizovať kedykoľvek v týždni okolo 8. februára, kedy je liturgická spomienka na sv. Jozefínu Bakhitu. Priebeh modlitby, informácie a inšpirácie vám radi zašleme. Napíšte nám na adresu stoptrafficking@charita.sk. Na požiadanie vám vieme zaslať aj ďalšie materiály ako napríklad letáky k téme, modlitebné obrázky sv. Bakhity, DVD „Na Boží obraz“ ako aj film „IVAN“ (svedectvo jedného z našich klientov, zasielame elektronicky).

Viac o problematike obchodovania s ľuďmi nájdete na stránke www.obchodsludmi.sk