Aktuality

Čo máme nové?

Modré srdce – „Moje srdce pre obete obchodovania“

pridal: charita | dátum: 18. októbra 2023 | kategória: Aktuality

Dňa 18.10. na európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi sa Slovensko stalo súčasťou kampane Modré srdce, ktorú už od roku 2009 realizuje Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC).

Obchod s ľuďmi je tretím najvýnosnejším trestným činom na svete. Počet obetí neustále narastá, naše štatistiky odhaľujú, bohužiaľ, iba špičku ľadovca. Preto táto kampaň slúži na zvyšovanie povedomia o tejto problematiky medzi širokú verejnosť, aby každý z nás vnímal svoje okolie a v prípade núdze pomohol obetiam obchodovania s ľuďmi, ktoré sú častokrát odkázané na pomoc z vonku.

Symbolom tejto kampane, ako samotný názov prezrádza, je modré srdce. Modrá farba znázorňuje smútok obetí a chladné srdce obchodníkov.

Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality (ICOSL) MV SR spolu s UNODC vytvorilo grafiku pre sociálne siete a printové formáty s postavou človeka v každom veku s ponúknutím svojho srdca pre obete obchodovania s ľuďmi so sloganom:  „Moje srdce pre obete obchodovania s ľuďmi“.