Aktuality

Čo máme nové?

Aj charitou k sebe a k svetu

pridal: charita | dátum: 24. apríla 2018 | kategória: Aktuality

GIFT-box pozýva dnu

Po tohtoročnej modlitbe za obete obchodovania v deň sv. Bakhity u Milosrdných bratov sme mali možnosť vo vzájomnej spolupráci pokračovať a zapojiť sa do ich akcie nazvanej  Športom a hudbou k sebe a k svetu. Deň bol plný športových hier ako stolný futbal, ping-pong,  lukostreľba a iné menej tradičné športy ako strieľanie prakom do plechovkovej pyramídy či lyžiarske preteky v pároch na suchu..   Charitu sme reprezentovali statočne zamestnanci aj klienti 🙂

Kultúru zastúpili divadelné a hudobné predstavenia a aj spontánne tanečné, keďže dynamické rytmy dvíhali zo stoličiek každého. Veľmi zaujímavou bola pre nás organizovaná prehliadka zariadenia, kde sme sa dozvedeli viac o pripravovanej terapeutickej záhrade, pracovnej terapii v dielni i v teréne či projekte samostatného bývania pre ženy ako krok k ich nezávislosti a dôstojnému životu. Denné centrum Domov sv. Jána z Boha sa nachádza na Hattalovej ulici a priestory zdieľa s OZ Mládež ulice a neziskovou organizáciou DEPAUL SLOVENSKO, ktorí sa na tejto adrese starajú o chorých ľudí bez domova.

Eventu sme sa zúčastnili s projektom pomoci obetiam obchodovania, keďže ľudia bez domova a bez sociálneho zázemia patria medzi zraniteľné skupiny, ktoré môžu ľahšie podľahnúť praktikám  obchodníkov s ľuďmi a odísť s nimi za vidinou lepšieho života.

Popri bratislavských mimovládkach (OZ Proti prúdu, Divadlo bez domova ) pomáhajúcich ľuďom v núdzi sme v našom prezentačnom stánku ponúkli materiály o našom projekte a pomoci obetiam (Program podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi MVSR).

Vnútorné priestory jedálne centra dopĺňali fotky výstavy „Život po vyslobodení“, ktoré nafotili Tony Frič a Janka Čavojská s autentickými výpoveďami našich klientov. Po čase sme do terénu vytiahli tiež náš GIFT box Slovakia – Ľudia nie sú na predaj, ktorý na nádvorí tvoril kulisu celého podujatia a veríme, že splnil svoj preventívny účel. Viac o kampani tu:  http://www.obchodsludmi.sk/giftbox/

Nechýbali ani naše ručne šité kabelky, ktoré pochádzajú z dielne zariadenia pre obete obchodovania. Svojím príspevkom mali návštevníci možnosť podporiť klientky zo zariadenia, v ktorom tieto kabelky vznikajú ako súčasť ich pracovnej terapie.

Tešíme sa na ďalšiu príležitosť spolupráce s pomáhajúcimi organizáciami, ktorou bude Týždeň charity 10. – 16.júna , kde hneď v pondelok bude náš projekt opäť prezentovať GIFT box a budete si môcť vybrať z novej letnej ponuky ručnej šitých kabeliek z charitného zariadenia.